Hakkımızda

Hakkımızda

                  ÖZEL İLKADIM İSABET İLKOKULU, yıllardır içinde bulunduğu tüm zaman ve şartlarda, en büyük yatırımı insana yapılan yatırım olarak gören bir hizmet anlayışının yüklediği sorumluluk bilinciyle, özel okul kapsamında ilk olarak,  2013 yılında Samsun'da  "Samsun Yeşilırmak Özel Eğitim Öğretim, Turizm, İnşaat, San. Ltd. Şti." tarafından kurulan “Özel İrfaniye Koleji” adıyla hizmete başlamıştır. 2016 yılında kurumsal bir kimlik kazanarak eğitim faaliyetlerine “ÖZEL İLKADIM İSABET İLKOKULU”  ismiyle devam etmektedir.

                   Her çocuk eşsizdir ve zihinsel, duygusal, sosyal, ruhsal ve bedensel boyutlarıyla doğuştan getirdiği muhteşem bir potansiyele sahiptir. Eğitim modelimiz, birbirini etkileyen ve birbirini tamamlayan insanın bu beş boyutunun gelişimini hedefleyen, yepyeni bir programdan oluşmaktadır.

         

                      Bu anlayışla bütün sınıf düzeylerinde öğrencilerimizin;

  • Temel bilgi ve becerilerde tüm kazanımları elde edebilmelerini,
  • Çevresine ve olaylara karşı farkındalık geliştirebilmelerini,
  • Olgu ve olayları çoklu bakış açısı ile değerlendirebilmelerini,
  • Global vizyon kazanmalarını (tüm dünyayı ilgilendiren sorunlar ve bunların Türkiye üzerindeki etkileri),
  • Problem çözme süreçlerini öğrenme ve uygulayabilmelerini,
  • Üretim ve paylaşım becerilerini geliştirebilmeyi,
  • En az bir sanat ve spor dalında yeterlik kazanabilmelerini,
  • Bireysel ve toplumsal sorumluluğun anlamı gereği okul içinde ve dışında sosyal sorumluluk gerektiren etkinliklerinde yer almasını hedeflemekteyiz.

                    Müfredatın dışında ilkokul öğrencilerine satranç, drama, folklor ve bilişim teknolojileri dersleri ve de çocukların sosyal gelişimlerini desteklemek amaçlı kulüp faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca her branşa özel derslikler olup, bu kapsamda; Zekâ AtölyesiFen TeknolojileriBilişim TeknolojileriMüzikGörsel SanatlarYabancı Dil DerslikleriSpor SalonuKonferans SalonuDramaKarakter Eğitimi Dersliği ve Kütüphane bulunmaktadır. Öğretmen kadrosu genç, dinamik, sürekli yeniliklere açık, kalite odaklı, paylaşımcı eğitimcilerden oluşmaktadır.

                  Okulumuzda bütün öğrencilere anadilimiz olan Türkçe’den sonra ikinci bir dil olarak İngilizce’nin öğretilmesine önem verilir. Ayrıca öğrencilerimize Arapça gibi ikinci bir yabancı dili de öğrenme imkânı sunulur. Öğrencilerimiz, 1.sınıftan itibaren İngilizce öğrenmeye başlarlar.