Okul Kuralları

Kılık-Kıyafet
Öğrencilere duyurulan serbest giyinme günü haricindeki günlerde okul formaları giyilir. Farklı kıyafetle okula gelinmez. 
Okul Formamız
Erkek öğrencilerin kıyafetleri lacivert kapşonlu polar, uzun veya kısa kollu mavi tişört ve lacivert pantolondan oluşmaktadır. Kız öğrencilerin kıyafetleri lacivert kapşonlu polar, uzun veya kısa kollu pembe tişört ve lacivert şort etekten oluşmaktadır.  Öğrencilere duyurulan serbest giyinme günü haricîndeki günlerde okul formaları giyilir. Farklı kıyafetle okula gelinmez. Okulun belirlediği hırkanın dışında farklı hırka giyilmez.
 
Beden Eğitimi Dersi Formamız
Okulun belirlediği eşofman takımı ve tişörtten oluşur. Beden Eğitimi ve uygun görülen kulüp etkinliklerinde kullanılır. İlkokul öğrencileri beden eğitimi dersi olan günlerde gün boyu okul eşofmanlarını kullanabilirler. Ortaokul öğrencileri beden eğitimi dersi öncesi ve sonrası okul formalarını giymekle yükümlüdürler.
 
Okula Giriş Saati
Servis kullanan veya kullanmayan tüm öğrenciler en geç 08.45’te okulda bulunmak zorundadırlar.  Pazartesi günü tören olduğu için en geç 08.40’ta okulda olmak zorundadırlar.
 
Kitap Okuma Saati
Her gün 08.50-9.10 arası 20 dakikalık kitap okuma saati uygulanır. Öğrenciler ilgili saatte ilk derse gireceği sınıfa giderek kitaplarını okumaya başlarlar. Kitap okuma dışında etkinlik yapılmaz. Öğrenciler uyarıya ihtiyaç duymadan kitap okumaya başlar. 
 
Sınıf İçi Davranış Kuralları
·      Okul eşyaları, sınıftaki araç gereçler özenli kullanılmalı, onlara zarar verilmemelidir.
    ·      Ders içinde söz alarak konuşur ve başkasını rahatsız etmez.
·      Sınıfı temiz ve düzenli kullanır, yerler çöp atmaz, kâğıt ve benzeri geri dönüşümleri ilgili kutulara atar.
    ·      Ders anında izinsiz ayağa kalkmaz ve yerinden ayrılmaz.
    ·      Derslere aktif katılır, ders anlatım esnasında başka şeylerle uğraşmaz.
    ·      Dersle ilgili kitap, defter ve araç gereçleri eksiksiz getirir
    ·      Ders esnasında sakız çiğnemez.
·      Sınıf panolarında ve koridorlarda bulunan yazılı ve resim gibi malzemelere zarar vermez.
·      Teneffüs esnasında sınıf içinde arkadaşlarına, kendisine ve okul eşyalarına zarar verecek top, vb. oyunları oynamaz.
    ·      Ders bitiminde sırasını ve sandalyesini düzgün bırakır.
 
Sınav Kuralları
·      Sınav tarihleri ve yerleri en geç bir hafta önceden öğrencilere duyurulur.
·      Sınav yerlerine okuma kitaplarını alarak sınavdan 10 dakika önce geçilir.
·      Sınav gözetmeninin uyarılarını dikkatlice dinlenir.
·      Sınavı erken biten öğrenciler, sınav kâğıdını sessizce gözetmene teslim edip yerine geçer ve kitap okumaya başlar.
·      Ders bitiminde zil çaldıktan sonra öğretmenin sözü bitirmesini bekleyip  teneffüse çıkılır. Dışarıya çıkan öğrenciler öğrenci zili ile derse girer.
·      Teneffüslerde öğrenciler birbirlerine karşı tutum ve davranışlarında dikkatli olurlar, büyük öğrenciler küçük öğrencilere yardım ederler. Küçük öğrenciler büyük öğrencilere saygılı olurlar.
·      Okul bahçesini temiz kullanırlar. Çöpleri yerlere atmazlar. 
Derse Geç Kalma
·      Öğrenciler öğrenci zili ile birlikte dersliklerine girerler. Öğretmen zili ile derse giren öğretmen öğrencilerini dolaptan kitap defter alma, vb. durumlar için dışarı göndermez.
·      Öğrenciler derse mazeretsiz geç kalmazlar. Geç kalan öğrenciler geçerli mazeretlerini müdür yardımcısına beyan edip geç kâğıdı alarak sınıfa giderler.
 
Kayıp Eşyalar
·      Unutulan eşyalar(hırka, eşofman, vb.) dönem sonuna kadar kayıp dolabında muhafaza edilir.
·      Veli toplantılarında, vb. programlarda kayıp eşyalar sergilenir.

 

Okul Kuralları