Arge ve İnovasyon

AR-GE ve İNOVASYON EKİBİ

      Kalite her geçen gün daha da aşina olduğumuz bir kavram haline geliyor. Ancak, toplumda kalite denince ilk akla gelen belli standartlara uyan, güzel, gelişmiş gibi sıfatların ötesidir. Kalite, kısaca, beklentileri aşmak demektir. Dinamik bir kavramdır. Çünkü insanların beklentileri her karşılandığında yükselme eğilimi gösterir.

      İsabet Okulları olarak biz de sürekli gelişmeyi, daha iyiyi hedefliyor ve o hedef doğrultusunda çalışıyoruz. AR-GE, eğitim alanında ve sosyal alanda yeni projeler üretebilmek için toplanan, daima okulumuzu geliştirmeyi hedefleyen bir birimdir. Bu birimde okulumuzu fiziksel ve sosyal yönden geliştirilebilecek alanlar üzerinde konuşularak gerekli projeler üretilmektedir. Üretilen projeler idareye  sunulur. Okulumuzda bu komisyon Müdür Yardımcısı Ömer Faruk TURABOĞLU tarafından yürütülür.

      İsabet Okulları’nda sistem olarak yerleştirilmek istenen kalite hedefleri;

•         Yönetim sisteminde kalite,

•         Eğitim - öğretim sisteminde kalite,

•         Yetiştirdiğimiz öğrencide kalite

•         Fiziksel alanda kalite olarak özetlenebilir.

 

İNOVASYON

      En basit tanımıyla inovasyon, farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamaktır. Bu fikirler, daha önce çözülmemiş sorunları çözmek veya daha önce karşılanmayan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla geliştirilebilir. Ya da zaten var olan pek çok ürün ve hizmeti daha güzel, daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hale getirmeyi amaçlayabilir. Bu fikirlerin hayata geçirilmesi ve ortaya ürün, hizmet veya iş yapış yöntemlerinin çıkarılmasıyla ve ardından bu ürün ve hizmetlerin satılmaya veya iş yapış yöntemlerinin uygulanmaya başlanmasıyla inovasyon yapılmış olur. 

      İsabet Okullarında her hafta pazartesi ve cuma günleri İnovasyon toplantıları gerçekleştirilmektedir. İnovasyon sayesinde eğitim-öğretimde özgünlük ve kalite sağlanmaktadır.