Sağlık ve Revir

Sağlıklı ve güvenli bir eğitim sağlamak, eğitim başarısı için çok önemlidir. Okulumuzda öğrencilerimizin  sağlıksal gelişimlerinin takibini yapan  sağlık sorunlarına direk müdahale edebilecek ve gerekli önlemleri alabilecek hemşirenin görev yaptığı sağlık birimimiz mevcuttur.Mevcut birimimiz sayesinde sağlık hizmeti olarak bir çok hizmeti çocuklarımıza sunmaktayız.

 Herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşan öğrencilerimiz hemen sağlık birimine yönlendirilir. Sağlık risklerinin erken tanılanması ve uygun girişimlerin planlanması, gereken önlemlerin alınması konusunda okul idaresiyle işbirliği içerisinde çalışır. Düzenli olarak öğrencilerimizin sağlık taramalarını boy ve kilo ölçümlerini gerçekleştiren birimimiz velilerin iznini alarak öğrenci aşılarını yapar. Ayrıca öğrencilerimizin temizlik ve öz bakım becerilerini destekleyen çalışmalar da düzenler.

Acil müdahale gerektiren durumlarda öğrenci, öğretmen ve sağlık birimi yetkilisi tarafından en yakın   sağlık merkezine veya hastaneye ulaştırılır ve aynı anda veli öğrencinin durumu ile ilgili bilgilendirilir.

Öğrencinin sağlıkla ilgili özel bir durumu ya da gereksinimi bulunuyorsa, velilerden okul yılı başında okul sağlık birimiyle bağlantıya geçmeleri beklenir.

Sağlığı olanın umudu, umudu olanın ise her şeyi vardır....