KULÜP ÇALIŞMALARI

06.03.2020 Eğlenceli Fen Deneyleri Kulübümüzde "DANA GÖZÜNÜN İNCELENMESİ" deneyini yaptık. Amacımız, öğrencilerimize gözün tabakalarını ve tabakalarda ki yapıları ayrıntılı olarak gözlemlemek ve bu yapıların görevlerini öğrenmektir.
19.02.2020 Eğlenceli Fen Deneyleri Kulübümüzde Fen dersi ile ilgi grup oluşturarak tabu oyunu oynadık. Oyundaki amacımız öğrencilerin akademik becerilerini pekiştirmek ve ifade etme yetisini geliştirmektir.
03.01.2020 Adobe Photoshop kulübü eğitimimizde maskeleme katmanının nasıl kullanıldığı, şaşırtıcı deniz efekti oluşturmanın nasıl yapıldığı, photoshop'ta filtre ve kamera ham filtresi hakkında bilgiler edindik. Fincan, dalga, deniz ve gemi fotoğraflarını manipüle...
03.06.2019 Takı tasarım ve el sanatları kulübümüzde öğrencilerimizin işbirliğiyle okulumuzun bahçesine yer oyunu etkinliği yaptık
23.05.2019 "Dünya Diyabet Ve Obezite Haftası" dolayısıyla Mblock ile Vücut Kitle Endeksimizi hesapladık ve Arduino ile LCD ekrana yazdırdık. VKE değeri 20-25 arası olanlar normal ,25-30 arası olanlar hafif şişman ,30-35 arasindakiler şişman (obez) olarak tanımlanmaktadır.
17.05.2019 Bu hafta takı tasarım ve el sanatları kulübünde öğrencilerimizle beraber seramik hamuru hazırlayıp hazırladığımız hamurdan anahtarlıklar yaptık. Bu etkinliğin amacı çocukların hem geleneksel el sanatlarından biri olan seramiği tanıtmak ve hemde hayel...
17.05.2019 Bu hafta Güzel ve Etkili Konuşma Kulübü öğrencileri ile "Yasaksız Tabu" oynadık. Bu etkinlik, kişinin kendini doğru ve hızlı bir şekilde ifade etmesini sağlar. Ayrıca kişi, bağlamdan yararlanarak, anlamını bilmediği kelime ve kelime gruplarının anlamını tahmin eder.
13.04.2019 Bu hafta kulüp saatimizde mblock programında kodlarını oluşturduğumuz buzzer'ın kullanımını öğrendik.Buzzer: Farklı ses seviyelerinde bip sesi çıkaran küçük hoparlördür. Öğrencilerimizle birlikte buzzerden farklı frekanslarda sesler gelmesini sağlayarak eğlenerek öğrendik....
08.04.2019 Bu hafta takı tasarım ve el sanatları kulübünde öğrencilerimizle beraber atık malzemelerden geri dönüşüm kullanarak yumurta kolilerinden boyama yaptık. Bu atık malzemelerlenden çiçek çalışması yaptık.
24.03.2019 Bu hafta takı tasarım ve el sanatları kulübünde öğrencilerimizle beraber minyatür halı çalışması yaptık. Bu çalışmayı yaparken Türk kültürüne ait halı ve kilim çeşitleri anlatılarak milli değerlerimizin önemine değinildi.
1  2  3