Çocuğumun İngilizce Eğitiminde Ben de Varım

Çocuğumun İngilizce Eğitiminde Ben de Varım
İngilizce eğitimi konusunda tanınmış konuşmacı yazar Ally Kesington tarafından gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Söyleşimizin başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz
-İngilizce öğrenmesi konusunda çocuğuma evde nasıl yardımcı olabilirim?
-Çocuğum neden evde ingilizce konuşmuyor?
-Çocuğumla evde hangi oyunları oynayabilir ve hangi aktiviteleri yapabiliriz?
-Ve diğer benzer sorular?
Küreselleşen dünyada ülkelerin kendi dillerinin dışında yüzyılın dili haline gelen İngilizce’yi öğrenmeleri ve kullanmaları her açıdan zorunluluk haline gelmiştir. Türkiye’yi de etkileyen bu zorunluluğun üstesinden gelmekte bir çok sorun ile karşılaşılmaktadır. Anaokulu ile hayatımıza giren İngilizcenin aktif kullanılmama sebeplerinin en başında öğrenirken dilin kullanım alanının kısıtlı olmasıdır.
Öğrenme olayının “öğrencinin bir şeyi gerçekten öğrenmeyi istemesi durumunda gerçekleştiği” gerçeği de düşünüldüğünde sınıf içi ev hayatında ki dil öğrenimine karşı öğrencinin motive edilmesi dil öğrenimi açısından bizlere çok yardımcı olmaktadır.
Son yıllarda öğrencilerin bir yabancı dik öğrenmeye motive olmalarının altında yatan diğer unsurların neler olduğu konusunda çok sayıda araştırma yapılmaktadır. Öğrencilerin yabancı dil öğrenmeye motive olmalarında üç kaynağın çok etkili olduğu araştırmalarla ortaya konmuştur. Biz de bu başlıkları Ally Kensington ile birlikte inceleyeceğiz. Çocuklarımıza dil eğitimlerinde faydalı olmak aktif rol alabilmek adına neler yapabileceğimize dair düzenlenen bu seminerin hepimize çok faydalı olacağını düşünmekteyiz.
 
İsabet ilkokulu İngilizce Departmanı