Tüm Öğrencilerimize ve Velilerimize İyi Tatiller

Tüm Öğrencilerimize ve Velilerimize İyi Tatiller

İsabet Okulları ailesi olarak hep birlikte başladığımız uzun yolculuğumuzun ilk durağına, Kasım ara tatilimize ulaştık.

Başlangıçtan bugüne kadar geçen süre zarfında talebelerimiz;

Günlük yüz yüze dersler de işleyerek eğitimlerini en iyi şekilde aldılar.

Yaşadığımız pandemi sürecine ilaveten deprem afeti çocuklarımızı ve bizleri derinden etkiledi. Fakat bu tür durumlarda en büyük desteğin, yoğun bir tempo ile geçen ders dönemimiz, aile sıcaklığı ve öğretmen şefkati olduğunu unutmayalım. Müteakip, ara tatilde talebelerimizin istirahat etmeleri en tabii haklarıdır. Aileleri olarak siz kıymetli velilerimizin de bu kısa tatil sürecinde mümkün mertebe talebemizle birlikte nitelikli vakit geçirmeye çalışmanız, beraber bir dönem muhasebesi yapmanız, dönem içinde öğrendiklerini aile fertleri ile paylaşmaya teşvik etmeniz ve onlarla beraber çeşitli aktiviteler yapmanız yerinde olacaktır.

Diğer yandan izin dönemlerinde çocuklarımızın evde de günlük manevi değerler vazifelerinde ihmal etmemeleri gerekir.  Bilenlerin Kur’an’ı Kerim okumaları, yemek duası yapmaları, yatmadan aile saati gibi bir araya gelinip takvim yaprağı okunması, Haram-Helal ve Şüpheli Şeyler hususunda gerekli hassasiyeti göstermeye devam etmeleri, hem talebelerimizin maddi ve manevi keyfiyetlerinin devamına hem de evlerimizin bereketlenmesine vesile olacaktır.

Kıymetli Velilerimiz,

Pandemi süreci boyunca, uzaktan eğitimin birçok avantajının yanı sıra dezavantajlarını da hep birlikte yaşadık. Birçok öğrencinin derslerden-eğitimlerinden uzaklaştığı, internet ve oyun bağımlısı haline gelip sosyal ilişkilerden geri kaldığı, bir nevi asosyalleştiği bir dönemin içinden geçiyoruz.

Bu nedenle pandeminin ilk aylarındaki kısa panik havasının ardından tüm gelişmiş ülkelerde yüz yüze eğitimin devamı birinci öncelik olarak belirlenmiş ve gerekli tedbirler alınarak eğitimlere devam edilmiştir.

Pandeminin etkisiyle dünya genelinde de klasik eğitim sistemine alternatif, hayat becerilerine dayalı öğrenmeyi temel alan eğitim modelleri artmıştır. Bizim yıllardır uygulayageldiğimiz ve sadece akademik başarıyı değil sosyal ve manevi gelişimi de hedefleyen, aslında elit bir gelenek olan isabet eğitim sistem gelişim modelleri giderek daha çok talep görmektedir.

Bizim sistemimizde de talebelerimizin Akademik Gelişim, Manevi Gelişim, Sosyal Gelişim, Sağlıklı Gelişim ve Beceri ve Yetenek Gelişimi hususlarında çok önemli programlar ve içerikler bulunmaktadır.

Biz İsabet okulları ailesi olarak talebelerimizi üstün vasıflarla donatmak için gayret ediyor, bu hususlarda sizlerle birlikte muvaffak olacağımıza gönülden inanıyoruz.

 Siz kıymetli velilerimize böyle ahlaklı, başarılı, değerlerine bağlı hayırlı evlatlar yetiştirdiğiniz için bir kez daha teşekkür ederiz.

Sağlık ve mutluluk temennisiyle Allah’a (C.C) emanet olunuz.