HAYDİ SENDE İSABETLİ OL

HAYDİ SENDE İSABETLİ OL

2018-2019 eğitim-öğretim yılında yeni açılan bir okul olmamıza rağmen özgün işlere imza attık. Okulumuzda insanlık için en önemli ihtiyaç olan üstün nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi hedeflenmiştir. Böylece geleceğin bilim insanlarını, geleceğin sanatçılarını, geleceğin devlet adamlarını ve geleceğin liderlerini yetiştirme yolunda sağlam temeller atılmış olacaktır. Kısacası biz çocuğumuzun hukukçu olacaksa sadece icra davalarını takip eden bir avukat değil, insan hakları mahkemesi veya Danıştay başkanı olmasını istiyoruz. Bilim adamı olacaksa sıradan bir profesör değil dünya çapında ödül alan bilim insanı olmasını istiyoruz. Yönetici olacaksa küçük bir firmanın personel müdürü değil uluslararası bir firmanın üst düzey yöneticisi olmasını istiyoruz.
Hedefimiz Mimar Sinan’ı aşan bir mimarımız, Evliya Çelebi’yi aşan bir seyyahımız, Nasrettin Hoca’yı aşan bir nüktedanımız, Dede Efendi’yi-Itri’yi aşan bir sanat adamımız, Mevlana’yı-Yunus Emre’yi aşan bir gönül adamımız, Biruni’yi-Harezmî’yi aşan bir matematikçimiz, İbn-i Sina’yı aşan bir tıp adamımız, N. Fazıl’ı aşan bir şairimiz olsun istiyoruz. Siz evladınızın bu şekilde yetişmesini istemez misiniz?
İsabetli Olma Sınavı indirimleri ve avantajlarımız 23 Şubat 2019 Cuma günü sona erecektir. Öğrenci kontenjanımızın sınırlı olması sebebiyle kesin kayıt işlemlerinin belirtilen zamanda yapılması önemlidir. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederiz.
O halde ÇOCUKLARIMIZ İÇİN… Geleceğe hep birlikte güvenle yürüyebilmek adına şimdiden iş birliği içerisine girelim. Erken yola çıkalım ve daha çok mesafe kat edelim.
Okulumuzu anlatırken bazı farkları şu şekilde sıralayabiliriz.
1. Okul Kampüsü: Özgün mimarisiyle bölgedeki diğer okullara örnek bir kurumdur. Yenilikçi Okul Anlayışı ile eğitim veren okuldur. Okulumuz ormanla, doğayla iç içe bir öğrenme ortamı sağlar.
2.Eğitim Modeli: Okulumuzda TÜZDER( Türkiye Üstün Zekalılar Derneği) ile ortak Zenginleştirme Eğitim Modeli uygulamaya konulmuştur. Eğitim faaliyetleri sınav odaklı olmaktan çıkarılarak MEB mevzuatı ve yapılandırmacı yaklaşıma uyumlu hale getirilmiştir. İzmir İsabet Okulları, farklı ve özgün eğitim modeliyle örnek bir okul olmuştur. 
3.Zenginleştirme Atölyeleri: Sıra dışı atölyelerde uygulamalı eğitim verilir.
4.Değerler Eğitimi: Kur'an-ı Kerim, İlmihal, Siyer-i Nebi, Adab-ı Muaşeret eğitimleri verilir.
5.Öğretmen Kadrosu: Rol model ve samimi eğitim kadrosuna sahiptir. Eğitim kadrosu özel okul tecrübesi olan nitelikli öğretmenlerle güçlendirilmiştir.