ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYACANI

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYACANI

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYACANI

Sevgili öğrencilerimiz:

           Uzun yorucu bir eğitim ve öğretim sürecinin sonunda tatile girmenin mutluluğu içerisindesiniz. Yaz tatili uzun bir süreç ve bu süre zarfında çeşitli sosyal aktiviteler ile eğlenmek en doğal hakkınız. Fakat bu süreci değerlendirirken derslere karşı sorumluluğunuzun olduğunu unutmamalısınız.               

            Yaz tatilini mutlu, verimli, güzel bir şekilde geçirmek için her öğrenci kendi üzerine düşen bir yaz tatili programı oluşturmalı. Derslerde anlattığımız gibi planlama ve hedef koyma süreçleri hayatınızı her alanın olmalı. Programı hazırlarken dinlenmeye, gezmeye, arkadaşlara vakit ayrıldığı gibi dönem içerisinde akademik başarısı düşük olan derslerin telafisi için de vakit ayırmalısınız. Okulda geride kaldığınız, anlamadığınız dersler mutlaka olmuştur. İşte bu derslerin telafisi için yaz tatili önemli bir fırsattır. Her öğrenci kendi ile ilgili bir analiz yapmalı ve doğru hedefler koymalıdır. Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgarın eşlik etmeyeceği gerçeği de unutulmamalıdır.

Ders eksikliklerinin yanı sıra tatiller öğrencilerin yeni şeyler keşfetmesinde kendi kişisel gelişimlerine katkıda bulunacakları zaman dilimleridir. Kişisel gelişimi sağlayan en etkili araç kitaptır. Her okunan kitap bireyde yeni ufukların kapılarını aralar ve bireysel gelişime katkı sağlar. Kitabın başarı ile olan ilişkisi yadsınamayacak bir gerçek iken kitap okumaya karşı ilgisi olmayan öğrencilerin kalıcı bir başarı sağlaması ise çok zordur. Bu nedenle kitap tatilinizin vazgeçilmez bir parçası olmalıdır. Kitap okuma alışkanlığı olmayan öğrenciler için ise tatil bu alışkanlığı kazanmak için önemli bir fırsattır.

Peki tatil demek ders çalışmak, tekrar yapmak ve kitap okumak mı demek?  Tabi ki de hayır. Senenin yorgunluğunun atılması, bedenin ve zihnin dinlendirilmesi ve rahatlatılmasında gereklidir. Bunun içinde bol bol vaktiniz olacak. Bu vakitlerde tatil programınıza bir takım aktiviteler koyabilirsiniz

 Bu aktiviteler:

1-     Sevilen ve zararsız televizyon programlarının izlenmesi

2-    Bilgisayar ile çalışma ve oyun oynama

3-    Yaz okuluna gidilmesi

4-    Yakınları ziyaret

5-    Arkadaşlarla bir araya gelip ortak bir takım aktiviteler yapılması

6-    Sportif aktiviteler katılma

7-    Katkı sağlayacak gezilere katılmak vb.

            En kötü plan plansızlıktan daha iyidir. Bu tatilin öncelikle sağlıklı ve huzurlu geçmesi ve sonrasında başarı getirecek nitelikte olması dileğiyle.

 

 

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYACANI
ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYACANI
ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYACANI
GALERİYapım aşamasındadır...
SAĞLIK
KÜTÜPHANEYapım Aşamasındadır.
YEMEK
BİLGİ İŞLEMÖğrenci İşleri
Kulüplerimiz
BASINDA OKULUMUZYapım aşamasındadır...